Notice: Funkcja wpdb::prepare została wywołana nieprawidłowo. Wysłano inną liczbę argumentów (3) niż liczba elementów zastępowalnych (2). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.8.3.) in /home/diabolical/ftp/diabolical/wp-includes/functions.php on line 4667
Odwaga trwania przy drugim człowieku

Diabolical Liberties

Cause trouble… inspire Change.

Odwaga trwania przy drugim człowieku

Fragment rozmowy z Julią Kijowską opublikowany w Rzeczpospolitej:

– Niedawno wystąpiła Pani w dwóch ważnych produkcjach: “W ciemności” Agnieszki Holland i “Drogówce” Wojciecha Smarzowskiego. Obecnie jest Pani w trakcie prac nad kolejnym filmem Smarzowskiego, realizowanym według powieści Jerzego Pilcha “Pod Mocnym Aniołem”. W głównego bohatera, zmagającego się z uzależnieniem od alkoholu pisarza, wciela się Robert Więckiewicz. Kogo gra Pani?

J.K.: Moja postać w scenariuszu nazywa się Ona. To dziewczyna w żółtej sukience. Jest pisarza tęsknotą, może miłością, a może niespełnioną wersją zdarzeń. Czystością w szaro-ponurym świecie i trzeźwością w nietrzeźwości. Punktem odniesienia. Kończymy zimową część zdjęć. Czekają nas zdjęcia, które będziemy realizować wiosną. Cieszę się, że pracuję z Wojtkiem Smarzowskim drugi raz. Materiał jest bardzo ciekawy. To zagadka, co wyjdzie z fuzji Smarzowski-Pilch. To może być film zupełnie inny od wcześniejszych w reżyserii Smarzowskiego.

–  Czy pracuje Pani także na innym planie?
J.K.: Zakończyły się już zdjęcia do kręconej na Śląsku “Matki” w reżyserii Walijczyka Lee Mackintosha Jonesa. Operatorem był Paweł Dyllus. To historia dwóch kobiet, w której wystąpiłam wspólnie z Magdaleną Czerwińską.

Cała rozmowa dostępna tutaj.