Notice: Funkcja wpdb::prepare została wywołana nieprawidłowo. Wysłano inną liczbę argumentów (3) niż liczba elementów zastępowalnych (2). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.8.3.) in /home/diabolical/ftp/diabolical/wp-includes/functions.php on line 4667
MATKA na Bytom Film Festiwal 2016

Diabolical Liberties

Cause trouble… inspire Change.

MATKA na Bytom Film Festiwal 2016

Bytom Film Festiwal 2016

Po rocznej przerwie w funkcjonowaniu, Bytom Film Festiwal wraca w nowej formie z unikatową wizją oraz odważnym kierunkiem działania.


Czemu mówimy o filmach? Co wpływa na to, że chodzimy do kina na konkretne tytuły? Kim są popularyzatorzy filmowi?

I edycja odbyła się we wrześniu 2014 roku w Bytomskim Centrum Kultury. W tym roku festiwal powraca pod nazwą Bytom Film Festiwal – Festiwal Popularyzatorów Filmowych. Potrwa od 7 do 11 września. To jedyny w Polsce Festiwal koncentrujący się na osobach, instytucjach, stowarzyszeniach i projektach, które przyczyniają się do promocji oraz upowszechniania sztuki filmowej. Festiwal wyróżnia wszystkich, którzy polepszają jakości obrazów filmowych (Repozytorium Cyfrowe), stymulują nowe produkcje debiutujących artystów (Studio Munka), czy wychodzą poza klasyczną kategorię widza (filmy kierowane do osób, niesłyszących, czy niewidzących). A przede wszystkim stawiamy sobie za cel odkrywanie i dzielenie się z widzem lokalną kinematografią.

Przez 5 dni w programie zobaczymy filmy między innymi nawiązujące do regionu Śląska, które pomogą zrozumieć kontekst kulturowy miejsca i odkryć falę filmowych talentów. W sekcji SILESIA PANORAMA znajduje się m.in. “Matka” w reż. Lee Mackintosha Jonesa trzymający w napięciu ludzki dramat, ukazany na postindustrialnym tle południowej Polski oraz “Internowane” reżysera Pawła Przybylskiego opowiadający o kobietach, które ze względu na działalność opozycyjną trafiły w czasie stanu wojennego w 1982 r. do Ośrodka Odosobnienia Internowanych w Bytomiu – Miechowicach.

Aktualności i pełen program dostępny online:
www.festiwalbytom.pl // www.facebook.com/festiwalbytomNA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!W razie pytań zapraszamy do kontaktu:: biuro@festiwalbytom.pl
Śledź nas: www.festiwalbytom.pl // www.facebook.com/festiwalbytom